2443/​844

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH - 3,5/2,5”. Bordlampe med stel af mat, brun messing. Overskærm af grøn- og hvidlakeret metal. Mellem- og under skærm af opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen.

Mindre brugsspor, herunder mindre ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

11 bud

1150903 4.800 DKK
1148481 (Autobud) 4.600 DKK
1150903 4.600 DKK
1148481 (Autobud) 4.400 DKK
846158 4.200 DKK
1148481 (Autobud) 4.000 DKK
846158 3.800 DKK
1148481 3.600 DKK
1085391 3.400 DKK
802374 3.200 DKK
896810 3.000 DKK