1947/945
Cirkulært fad af bronze, yderside støbt med kanelleret mønster i relief. Stemplet Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark. H. 5. Diam. 29.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
39 bud