Hans Brasen, tilskrevet (f. Hillerød 1849, d. København 1930)
Fiskerkone ordner nettene på stejlepladsen. Sign. H. B? Olie på lærred, senere monteret på plade. 40×29.
Få, minimale afskalninger samt talrige, mindre krakeleringer. Retoucheringer. Tidligere kraftig renset.
Malerier, 27. august 2008
19 bud