2031/188
Kinesisk røgelseskar af bronze med to åbne hanke, i bunden Xuande mærke, 19. årh. Vægt 925 g. H. 8 cm Diam. 15 cm.
Aldersrelaterede spor og mærker. Tilføjet 21/7: ridser, mindre indtryk, pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud