2031/​188

Kinesisk røgelseskar af bronze med to åbne hanke, i bunden Xuande mærke, 19. årh. Vægt 925 g. H. 8 cm Diam. 15 cm.

Aldersrelaterede spor og mærker. Tilføjet 21/7: ridser, mindre indtryk, pletter.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

4.000–6.000 kr.

Hammerslag

11.000 kr.

31 bud

11.000 kr.
10.500 kr.
(Autobud) 10.000 kr.
10.000 kr.
9.500 kr.
(Autobud) 9.000 kr.
9.000 kr.
(Autobud) 8.500 kr.
8.000 kr.
(Autobud) 7.500 kr.
7.000 kr.
(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
3.200 kr.
3.000 kr.
2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
2.500 kr.
2.400 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.