2445/​8

Louis Philippe kaminur af forgyldt og patineret bronze, figur med siddende muse med anker og overflødighedshorn. Franskrig, 19. årh.s første halvdel. H. 56. B. 38. D. 14.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Det ene er løst.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?