2009/298
To banketærskler og tre hørskætter af delvis bemalet træ, prydet med skæringer, hovedparten med årstal. 19 årh. L. 33–57. (5)
Ormehuller. Mindre afslag. En skætte med revne i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag