2009/​298

To banketærskler og tre hørskætter af delvis bemalet træ, prydet med skæringer, hovedparten med årstal. 19 årh. L. 33–57. (5)

Ormehuller. Mindre afslag. En skætte med revne i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK