2423/57
Et par Louis XVI form bordlamper af patineret og forgyldt bronze, stammer i form af putti, søjleformet base hævet på fire lave fødder.. 20. årh.s beg. H. ekskl. montering 38 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering