Robert Watson (f. 1865, d. 1916)
Bjerggeder. Sign. R. Watson 1897. Olie på lærred. 41×61.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1436, 2014 nr. 1.
Lærredet er dubleret. Minimale krakeleringer. Én enkelt retouchering.
1128101 |