2442/49
Ubekendt maler, 18. årh.
Køkkenbillede med en kat på et bord med fisk, kød og fuglevildt. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 96×107.
Talrige krakeleringer. Reparationer og retoucheringer. Lille stødmærke med retoucheret perforering. Behov for rensning.
Vurdering