905/851
Ernest Mancoba (f. Johannesburg, Sydafrika 1904, d. Paris, Frankrig 2002)
Uden titel. Sign. E. Mancoba 86, 42/70; blindstempel 'Hostrup-Pedersen & Johansen Litho'. Litografi. Lysmål 49×39.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag