Foto endnu ikke klar
893/296
Stor fransk opsats af forgyldt og patineret bronze, tre Bacchus figurer i forløb, holdende krans med skål af slebet glas og seks svungne lysarme, cylinderformet base med ornamentik i relief, stående på dragehoveder. Empire form. 19. årh. H. 58. Diam. 48.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag