Foto endnu ikke klar
893/​296

Stor fransk opsats af forgyldt og patineret bronze, tre Bacchus figurer i forløb, holdende krans med skål af slebet glas og seks svungne lysarme, cylinderformet base med ornamentik i relief, stående på dragehoveder. Empire form. 19. årh. H. 58. Diam. 48.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

70.000 DKK

Hammerslag

56.000 DKK