1722/754
Dansk design
Loftskrone med stel af patineret messing, over- og underskærme af hvid matglas. Udført hos Voss. H. 52. Diam. 76.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En defekt underskærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Vurdering
Hammerslag