2041/504
Knud Joos-Jensen, tilskrevet (f. 1928, d. 2008, Designer)
To standerlamper af sortlakeret metal og messing med justérbar skærm. 1950'erne. H. 119–145. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag