2032/130
Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse
Portæt af en kvinde iført sort kjole og et hvidt tørklæde. Usigneret. Olie på lærred. 73×59.
Retoucheringer. Talrige krakeleringer. Behov for rensning. Flere reparationer/lapper på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud