2026/153
Aksel M. Lassen (f. København 1869, d. sst. 1946)
Gæssende køer antageligt ved Dyrnæs Hage. Sign. monogram 1937. Olie på lærred. 40×53.
Retoucheringer. Minimale krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. juni 2020
Vurdering
Hammerslag