2022/​106

Dansk maler, 19. årh.

Italiensk landskab med to munke der spejder udover by og bugt, i baggrunden Vesuv. Sign. F.P. ? Olie på pap monteret på plade. 31×43.

Retoucheringer. Overfladeridse. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag