2412/602
Skænk af palisander, front med fire skydelåger og fire skuffer, runde tilspidsede ben. 1960'erne. H. 81. L. 190. D. 47.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs samling nederst.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag