2416/187
Kinesisk fad af porcelæn, dekoreret i blåt med lotus kartouche, hvori landskabsscene, omkranset af plantainblade og mæanderbort; fanen med sgrafitto design. Qianlong 1736–1795. Diam. 35 cm.
Proveniens: Danske Bank
Dette emne handles i fuldmoms
Afslag langs fanen
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud