2442/814
Dansk snedkermester
Et par lænestole med ben af bejdset bøg. Sæde, sider og ryg betrukket med mønstret stof. Udført 1940érne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Stof med pletter, smuds og defekter.
Vurdering