2132/682
Dansk snedkermester
Skrivebord af palisander med delvist kehlet kant, front med fire skuffer skjult i sarg. 1950'erne. H. 71,5. L. 198. B. 90.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud