2040/153
Lars Larsen (f. Odense 1881, d. 1962)
En køkkenhave bag et udhus. Sign. Lars Larsen. Olie på lærred monteret på lærred. 63×75.
Mindre ridser og enkelte krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag