1950/318
''Odelberg Junior'' karaffel og to portvinsglas af forgyldt krystalglas, slebet med harlekinmønster. Kosta, Sverige 20. årh. H. 11,5 og 34 cm. (3)
Almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag