2118/633
Agnete Varming (f. Guldager 1897, d. 1983)
Udsigt over Rosenborg Slot. Usign. Olie på lærred. 62×47.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag