2006/359
Kinesisk madbeholder i tre etager af rødlakeret træ, siderne dekorerede med kostbare ting, låg med indsats af porcelæn, dekoreret med fugle og blomster. 20. årh.s begyndelse. H. 50. L. 51.
Afskalninger. Mindre afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag