2023/124
Engelsk lommeur af sølv med spindelgang, hvidemaljeret urskive med sorte romertal. Bagkapsel graveret “Thomas Bruster” på indersiden. 19. årh. Diam. 48 mm.
Æske og to optræksnøgler medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
22 bud