Bjørn Nørgaard (f. København 1947)
“5 farvelitografier”. Sign. monogram, 211/300. Mappe med seks litografier i farver. Udgivet af Brøndum, 1989. Bladstørrelse 31,5×24,5. Uindrammede. (6)
Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
26 bud