2415/159
Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
Bakket landskab med store sten. Sign. monogram. Olie på malepap. 26×38.
Proveniens: ARB auktion 295, 1973 nr. 295.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag