2144/183
Betzy Libert (f. København 1859, d. 1944 eller senere 1944)
Opstilling med ferskner og vindruer. Sign. B. Libert 1885. Olie på lærred. 33×40,5.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag