2132/299
To lommeure af 14 kt. guld, gyldne skiver med guld arabertal, en skive med guillocheret mønster, signeret Levrette, værk signeret Levrette Chronometre, det andet ur med kantet kasserand. Støvkapsler af forgyldt metal. 1920–1930. Vægt i alt 120 g. Kassediam. 48 og 46 mm. (2)
Urene fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Levrette værk med snavs/fugt. Der garanteres ikke for at kædering og krone er af guld
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud