2447/2
Tysk hængeskab af guldstafferet egetræ, front med to buede glaslåger med lister af messing, bag hvilke hylder og skuffer, udskåret med rocailler, sider med glas, nederste del med skuffe. 18. årh. H. 115. B. 100. D. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkel glasrude med revne.
Vurdering