2008/​566 Hans Øllgaard: Parti fra havnen i Malaga med fyrtårn. Sign. monogram samt på bagsiden. Olie på lærred. 65×81.

Be­skriv­el­se

Parti fra havnen i Malaga med fyrtårn. Sign. monogram samt på bagsiden. Olie på lærred. 65×81.

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 18. februar 2020

Kunstner

Hans Øllgaard (f. København 1911, d. sst. 1969)

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

1.850 kr.

16 bud

1.850 kr.
(Autobud) 1.800 kr.
1.750 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
950 kr.
(Autobud) 900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.