2043/787
“Aeron”. Justérbar kontorstol af formstøbt kunststof og metal, armlæn betrukket med sort skind. Formgivet 1992. Str. A. Udført og mærket hos Herman Miller.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||