2439/533
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 305”. Skrivebord af massiv eg med tre skuffer i front. Udført og mærket hos PP Møbler. H. 72. L. 138. B. 76.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte små ridser og mærker på plade. Nøgle medfølger.
Vurdering