1703/175
Nordtysk senempire sekretær af mahogni. Ca. 1840. H. 158. B. 105. D. 53.
Stammer fra Haderslev.
Finérskader. Slitage. To nøglehulsbeslag mangler. Nøgle til skriveklap og lille dør medfølger, men ingen nøgle til store skuffer.
Ældre malerier og møbler, 16. januar 2017
Vurdering
Hammerslag