2426/27
Honore Derazey?
Violin indvendigt mærket H. Derazey samt HDM i cirkel. Gylden brun farve, bagsidens længde 357 mm. 19. årh.
Medfølgende bue og transporttaske.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Restaureret.
Vurdering
Hammerslag
120196 |