1326/28
Dansk rococo flisebord af udskåret og delvis forgyldt fyrretræ, stående på let svungne ben, sarg med skuffe, plade med 24 manganfarvede fliser. 18.-19. årh. H. 79. L. 98. B. 71.
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Nøgle medfølger ikke. Fliser med nogle revner.
Ældre malerier og møbler, 24. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
16 bud