1831/1544
20 hollandske fliser, dekorerede i underglasur blå, primært med figurscenerier. Sent 17. årh. (20)
Aldersrelaterede spor: talrige små krakeleringer, glasurafslag langs kanter.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
23 bud