11946/70
Senempire bord af mahogni, oval plade på stamme med firpas fod med dyrepoter. 19. årh. H. 76. L. 121. B. 83.
Revne på nedeste af bordben. Enkelte ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag