2033/​268

Et par kinesiske vaser af bronze, prydet med cloisonné, støbt med løvehoveder på skuldre. Ca. 1900. H. 24. (2)

Mindre buler, ridser og mærker. Mindre afslag på emalje. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag