1946/6042
Sven Brasch (f. Borup, Sjælland 1886, d. Glostrup 1970)
Filmplakat “Sølvtimen”, 1920. Usign. Litografisk plakat i farver. Bladstørrelse 87×59.
Mindre folder og revner. Undersøgt i ramme.
BogForum - Kunst på papir, 17. november 2019
Vurdering
Hammerslag