Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Vinterfugl”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen Molesmes 1979. Olie på lærred. 130×110
Proveniens: Galleri Asbæk, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020