Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
Uden titel. Sign. I Hanmann. Emalje på messing plade monteret på akryl plade. H. 32 B. 32.
Komposition i blå og hvid. Usign. Emalje. H. 35 B. 35.
Større ridser og afskalninger. Behov for en let overfladerensning. Små ridser samt afskalning.
Moderne kunst og design, 29. august 2023