2441/​9071

Stort tredelt Napoleon III kamingarniture af kinesisk porcelæn og forgyldt bronze, bestående af tre famille rose dekoreret vaser, den ene med et indsat ur og monteret med vædderhoveder på hver side af forgyldt bronze, baser af forgyldt bronze. Frankrig, 19. årh.s slutning. Kaminur H. 57. Vaser H. 50. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby
Vur­dering

30.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?