1711/​1621

Russisk kakkelovnsrelief af uglaseret lertøj, dekoreret med Amor, blomster og kæmninger. På bagsiden stemplet med kyrilliske bogstaver. Rococoform. 19. årh. H. 58. B. 36.

Reparationer i venstre side og på topornament. Større afslag på kant.

Varia, 16. marts 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

420 DKK

420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK