1711/1621
Russisk kakkelovnsrelief af uglaseret lertøj, dekoreret med Amor, blomster og kæmninger. På bagsiden stemplet med kyrilliske bogstaver. Rococoform. 19. årh. H. 58. B. 36.
Reparationer i venstre side og på topornament. Større afslag på kant.
Varia, 16. marts 2017
Vurdering
Hammerslag