2005/288
Helmuth Schievelkamp (f. 1849, d. 1890)
Vægrelief af patineret kobber, støbt med figurer fra antik græsk mytologi. Sign. H. Schievell Kamp, 1906. H. 19. B. 53.
Mindre overfladeridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag