2350/7728
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Den lille havfrue II”, komposition fra H. C. Andersen Suiten. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, 185/250. Litografi i farver. Bladstørrelse 65×56.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
CoBrA, 12. december 2023
Vurdering
Hammerslag