1847/1577
Lille engelsk sidebord af egetræ. Plade beklædt med elefantøre. Dateret 3–3-30 (1930). H. 44. B. 67. D. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mærkat i bund mangler. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 22. november 2018
Vurdering
Hammerslag