2439/1800
Børge Mogensen, Niels Roth Andersen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Tre anretterbord samt sofabord af hhv. mahogni og kirsebærtræ. Anretterborde udført og mærket hos snedkermester Niels Roth Andersen. Sofabord udført og mærket hos Fredericia Furniture. (4)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Mål:
Anretterborde H. 76. L. 90/140. B. 38.
Sofabord: H. 54. L./B. 80.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
895922 (Autobud) | ||
811055 | ||
895922 (Autobud) | ||
868654 | ||
895922 (Autobud) | ||
868654 | ||
895922 (Autobud) | ||
868654 | ||
895922 |